Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa nowego image klanu
fff1166
Gość

 
#16
RE: Budowa nowego image klanu
(27.02.2014, 09:35)leszkob napisał(a): fff1166 Ciebie zakwalifikowałem na nie choć nie wiem bo odnosisz sie skrajnie do jednego punktu a mi chodzi ogólnie czy Ci się wizja-kierunek podoba?

Wizja ogólnie mi się podoba (prócz okresu próbnego i limitu), więc jestem za.
27.02.2014, 19:49
leszkob
Gość

 
#17
RE: Budowa nowego image klanu
cieszę się, że coś ruszaSmile jeśli chodzi o ulotki banery to jak pisałem zwięźlej a dosadniej należy formułować nasze zalety czcionka DUŻA i np coś co może skłonić wielu to nasz aktywny "chat" bo słowo sb mi nic nie mówiło a to mnie przekonało, że warto tu przyjść i móc dużo rozmawiać albo nawet przysłuchiwać się "starszym" doświadczonym menago... w ulotce powinno sie może coś w teń deseń znaleźć:CHAT CZYNNY CAŁĄ DOBĘ AKTYWNY 20H/DOBĘ WSTĄP I NIE POZWÓL NAM SPAĆ!....
lub NIE MOŻESZ SPAĆ WYCZEKUJĄC RAPORTOW TRENINMGOWYCH - U NAS NA CHACIE ZNAJDZIEŻ BRATNIĄ DUSZĘ NAWET WSRODKU NOCY itp w ten sposob mozemy sie kreowac jako nie elitarny klan ale klan zwariowanych zapalencow wazne ze nie jeden z wielu ale wyjatkowy! czekam na wasze pomysly Smile
27.02.2014, 21:44
Simprasi Offline

*

Liczba postów: 4 769
Dołączył: Aug 2008

#18
RE: Budowa nowego image klanu
Chciałem się nie wypowiadać, bo właściwie powinienem tu uchodzić za relikt przeszłości - antyczny mebel - ale jednak dorzucę swoje trzy grosze.
Jestem na nie w związku z budowaniem strategii działania klanu w oparciu o elitarność. Naszą siłą jest kolektyw, a nie żadne wybujałe ambicje dotyczące wzorowania się na templariuszach - Drastic Clan ma łączyć - zachęcać swoją otwartością, ofertą trafiające w masowe gusta - dla tych bardzo wymagających mamy multum managerów z doświadczeniem w LK, TM, ekstraklasie MZta - kopalnie wiedzy taktycznej, wielu pomocników, doradców - każdy może sobie wzajemnie pomóc.
Napiszę to nawet inaczej - podejrzewam, że wielu z nas nie grałoby już w mzta gdyby nie Drastic Clan - tu ciągle coś się dzieje, jest o co walczyć. Po wyprzedaży planowałem pograć 2 sezony młodymi graczami i odejść, widząc, że nic dobrego mnie nie czeka - ale w międzyczasie HDC i DC robiły niesamowite wyniki, było o co walczyć - o ekstraklasę LK czy o równanie do najlepszych w klanie. Nic tak nie poprawia zespołu jak porządny wpierd*** od Jahu czy Syfysa.

Drastic Clan prawie stał się elitarny kilkanaście sezonów LK temu - wtedy było głosowanie o to czy mamy stworzyć 3 i 4 sekcję (YDC i RDC) - początkowo byłem zdecydowanie na nie, bo nowi gracze wegetowali, nie byli zbyt aktywni a nasz trzon klanu trzymał się twardo i był zintegrowany - ale po czasie stara gwardia odchodziła, przybywało obowiązków, znacznie wzmacniali się nowi klanowicze - z których wielu albo i jeszcze więcej obecnie gra w najwyższych sekcjach klanu i osiąga dobre wyniki w MZcie. Gdybyśmy wtedy postawili na elitarność to nie byłoby magii Drastic Clanu a prawdopodobnie inne klany, mające wiele sekcji, zjadłyby nas na śniadanie. (ile było płaczu po odejściu Natki czy Kazia to wie chyba tylko Jahu no i Bartur, który złożyć teraz ponownie podanie).

Ps. Leszkob - popraw błędy, nie przystoi zrobić tylu gaf przy automatycznym zaznaczaniu błędów w przeglądarce - jeśli ktoś uważa się za speca w marketingu. Ja nim na pewno nie jestem pomimo 3 literek (politologia) przed nazwiskiem.
28.02.2014, 23:07
marek1258
Gość

 
#19
RE: Budowa nowego image klanu
A mnie się jeden pomysł bardzo podoba:
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): (...)nadac w razie potrzeby OPIEKUNA dla nowicjusza (sam mogę sie zająć myśle ze z 3 bym ogarną)
Kwestia z mentorem, gdyby była dobrze zorganizowana (bo w sumie w kolektywie nasza siła, nie tworzeniu grupek i podgrupek), może być naprawdę super ideą, która mogłaby nas wyróżniać, zwłaszcza jeśli chodzi o słabszych graczy. Wiadomo, ludzie z Ekstraklasy, div. 1 i div. 2 ogarniają podstawy MZ i LK, ale np. ja jak tu zaczynałem, to bardzo ceniłem sobie pomoc bardziej doświadczonych graczy, bo byłem zielony. Myślę, że dodatkowy "mentor", który - razem z resztą - rozwiewałby wątpliwości, byłby OK.
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): po co na banerze wypisywac wszystkie sekcje? Napisać w jednym zdaniu że znajdziemy miejsce dla wyjadaczy i nowicjuszy i tu mój kolejny pomysł, aby ściagac nowych ale ambitnych(...)
Właśnie po to, żeby wszyscy zobaczyli, że jak jest dużo sekcji w różnych ligach, to każdy znajdzie miejsce dla siebie. Każdy klan zachęca na zasadzie "każdy znajdzie u nas miejsce". Akurat to wyróżnienie sekcji jest moim zdaniem bardzo in plus i to ono wyróżnia nas pozytywnie na tle innych klanów. Uogólnianie sprawi, że staniemy się właśnie "pospolici", czego tak bardzo chcesz uniknąć. Smile
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): Krótko i zwięźle w jakiś graficzny sposób wyekspanować DATĘ POWSTANIA klanu nasze SUKCESY (nie wielokrotny mistrz) tylko np" 9krotny mistrz w sezonach...." nasze najlepsze ekipy znane chyba wszystkim (oczywiscie jak sie zgodza)
Z jednej strony zgoda, ale z drugiej... Ja z obecnej reklamy klanu nie odjąłbym żadnej informacji, więc oznaczałoby to, że reklamę trzeba by powiększyć. A reklama jednak musi być "fajna" w odbiorze, to nie może być elaborat. Pomysł generalnie nie jest zły, tylko całościowo zmniejszyłby atrakcyjność reklamy.
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): Wyartykułować aktywny chat 20h/dobę, dużą WYMIANĘ DOŚWIADCZEŃ nad taktykami, transferami itp.
Nie wiem, czy pisałeś to, jak była inna wersja, ale to jest wyartykułowane. Tym niemniej racja, SB to jedna z najlepszych rzeczy u nas i musimy to eksponować.
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): nie wiem czy akurat to sie spodoba ale moglibysmy okreslic minimalny wiek albo zaznaczyc dojrzałośc członkow klanu.
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): dla zaznaczenia tej elitarności zaznaczył bym tez ze aby się do nas dostać dostać trzeba przejsć przez rekrutacje okres probny itp, itd.
Tak jak pisał fire - nie, nie i jeszcze raz nie. Zgodziłbym się z tym "zaznaczyć dojrzałość członków klanu". To, dlaczego tu siedzę (i chyba w ogóle jeszcze gram w MZ, mimo niewielkiej ilości czasu), to właśnie fakt, że jest tu fajna atmosfera i super ludzie (może poza jakimiś małymi scysjami w U21, jeśli dobrze pamiętam, ale szybko udało się je rozwiązać). Tyle że jak chciałbyś to podkreślić? fff jest tu chyba jednym z najmłodszych, a jednocześnie stanowi dla klanu ogromną wartość. Jakkolwiek byś tego nie ujął, zawsze może to zostać zinterpretowane przez młodszych graczy jako "to nie jest klan dla mnie". A tymczasem dla nas zawsze liczyło się (a przynajmniej tak mi się wydaje) to, co ktoś sobą reprezentuje, a nie to, w jakim jest wieku.

Analogicznie okres próbny - nie widzę potrzeby. Ktoś się nie sprawdzi, będzie zaśmiecał forum, będzie tą stereotypową "gimbazą" - wywalimy go. I tyle. Dla mnie temat jasny i prosty.
(26.02.2014, 17:22)leszkob napisał(a): Znalazl bym jeszcze kilka mysle ciekawych pomyslow (wy pewnie też) tylko proszę o wypowiedzi czy nas interesuje (na sb 2 osoby wyrazily sprzeciw) budową nowego image klanu abysmy nie byli jednym z ...jak jest w tym banerku a JEDYNYM NIEPOWTARZALNYM DRASTIC CLAN
Tak na koniec, mimo mojego sprzeciwu wobec wielu propozycji - dzięki za nie. Uważam, że to jest właśnie fajne u nas, że poddajemy różne (nawet kontrowersyjne) propozycje pod dyskusje i wypracowujemy sobie jakieś rozwiązania. Sam najpewniej, jak już zamknie się ostatecznie temat podawania składów, poddam jedną rzecz pod dyskusję, bo uważam, że jest trochę rzeczy do skorygowania.

Pozdrawiam i miłej soboty! Smile
01.03.2014, 13:57
srodmiescie
Gość

 
#20
RE: Budowa nowego image klanu
Ja powiem krótko w pełni zgadzam się z wypowiedzią Simprasiego. Drastic Clan jest jak rodzina i niech nią pozostanie. Ja jestem zdania że nasze wyniki, aktywność to najlepsza reklama. A jeśli przesadzimy z reklamą o której pisze Leszkob to jestem pewien że będziemy postrzegani jako Klan zarozumialców wszystko najlepiej wiedzących.

Pomysł z przydzieleniem OPIEKUNA nowemu wg mnie jest ok jeśli nowy będzie tym zainteresowany.
02.03.2014, 00:12
fff1166
Gość

 
#21
RE: Budowa nowego image klanu
No tak, ale pomoc nowym graczom oferujemy w każdej nowej reklamie, a tych jest coraz mniej i co sezon trafia do nas 1-2 "świeżaków". Średni argument.
Zgadzam się z wypowiedzią Śródmieścia, dodam od siebie, że nasza reklama powinna być dość kreatywna, zabawna lub ciekawa (mówie o aspekcie graficznym), gdyż VSC i PF postawili pod tym względem poprzeczkę dość wysoko.
02.03.2014, 00:43
leszkob
Gość

 
#22
RE: Budowa nowego image klanu
dzięki za te rzeczowe opinie(szczególnie marek1258, pawel-w4), tylko myślę, że wciąż jestem źle rozumiany gdyż elitarność była tylko jednym z kierunków i po przeczytaniu opinii min. Simprasi, przyznaję - kierunkiem błędnym co nie oznacza, że dalej widziałbym potrzebę dywersyfikacji czyli wyróżnienia.
Dodam tylko tyle ja trafiłem tu przypadkiem, reklama była ale nie wyróżniała się z tłumu a myślę, że mogła i przyciągnęła by wielu ciekawych ludzi.
07.03.2014, 22:09
tracer1565
Gość

 
#23
RE: Budowa nowego image klanu
Ja bym dał w reklamie wyartykułowane, że Drastic to nie tylko sam klan, LK, HTM,LKJ i inne to przede wszystkim ludzie nie walczący przede wszystkim o wynik ale o klimat

(mam wrażenie, że już to niedawno przerabialiśmy w jakimś temacie )
a mam wrażenie, że robi się ostatnio inaczej i mamy "parcie" na wyniki czy to w lk czy lkj , fajnie że jesteśmy ambitni etc rządni sukcesów ale nie po trupach, taki paweł powiedzmy , super gość all day all night sb służy pomocą bloku o 1:20 , dobrą radą jak paścia nie kupic albo za kogo przepłacić; wyprzedaje się jak zapowiedział i co wtedy ? tracimy gracza ze składem 11 mln, ma inną wizję prowadzenie teraz zespołu etc i co ? powiemy mu że nie bardzo już go potrzebujemy, bo my się musimy wzmacniać a nie osłabiać bo tytuł LK sam sie nie zrobi ? nie, nie powiemy bo to nie prawda, my tu mamy przede wszystkim świetnych ludzi i takim jest paweł jak i reszta klanowiczów oczywiście każdy na swój sposób i dla każdego jest miejsce - to trzeba jakoś podkreślić

zawsze bawią mnie drafty i teksty że mam ileś sekcji gdzieś i nie ma jak obsadzić bo x ma emerytury albo y sie wyprzedaje a z gra w u23 teraz, podchodźmy do tego chłodno, trudno nie teraz to za dwa sezony bedzie mistrz, takie podejście bym wolał


edit @
zapomniałbym Smile opiekun spoko opcja, gram w MZ tyle lat i sam cieżko czasem podjąć mi decyzje co zrobić z ekipą, nie koniecznie z braku mojej nie wiedzy mztowej i taki opiekun to fire julekk etc a wcale nie są przypisani do mnie

wiek dużo nam nie da bo może miec więcej lat niż gimnazjum wskazuje , zresztą daleko szukać , fff husi i wszystko jasne

co do samej reklamy to tak jak mówię, podkreślić że to klan któremu zależy na ludziach a potem na wynikach , nie na odwrót
07.03.2014, 22:13
julekk Offline

*

Liczba postów: 2 214
Dołączył: Jul 2012

#24
RE: Budowa nowego image klanu
(07.03.2014, 22:13)tracer1565 napisał(a): zawsze bawią mnie drafty i teksty że mam ileś sekcji gdzieś i nie ma jak obsadzić bo x ma emerytury albo y sie wyprzedaje a z gra w u23 teraz, podchodźmy do tego chłodno, trudno nie teraz to za dwa sezony bedzie mistrz, takie podejście bym wolał

tracer nie do końca jest tak jak piszesz te dylematy dotyczą głównie choć nie tylko rozgrywek klanowych u-xx. Wg mnie nie chodzi tylko o obronę czy zdobycie majstra za wszelką cenę w tych czy innych rozgrywkach choć nie powiem że niektórzy bardzo patrza na wyniki.
Bardziej chodzi o to aby w rozgrywkach klanowych mieć radość z rywalizacji klanowej a taką się wg mnie ma wtedy gdy walczy się o jakieś cele a nie jest się skazanym na pożarcie.
Przed sezonem LKJ była mocna dyskusja o obsadzie sekcji w ekstraklasie mimo papierowej siły wielu zespołów i cichym liczeniu na zapełnieniu podium sekcjami DC ja byłem niemal przekonany iż jedna z sekcji z trudem będzie walczyć o utrzymanie a zbieranie lania co tydzień bywa frustrujące stąd ja osobiście wolałem grać ligę niżej i walczyć z niższą sekcją o wprowadzenie jej do ekstraklasy niż z niej spadać.

W minionych sezonach było jeszcze trudniej pamiętam nieodległy sezon LKJ gdzie na pożarcie już przed sezonem skazaliśmy 2 sekcje I ligowe i o ile trafili do tych sekcji ludzie którzy chcieli pop prostu mieć rozegrane mecze składem u-21 aby trzymać formę to ok ale jak się tam trafił ktoś kto chciał powalczyć o wynik to już nie miał fajnie.

Wg mnie nie drafty i zestawienia są potrzebne - dla mnie pełnią funkcje statystyczne ale ważne jest aby członkowie klanu sami mówi czego chcą / oczekują gdzie chcą grać co osiągnąć tych informacji często brakuje znaczna część ogranicza się do potwierdzenia udziału co wg mnie wiele nie mówi.
11.03.2014, 14:31
mmmm111
Gość

 
#25
RE: Budowa nowego image klanu
Wiem ze mialem dluzsza przerwe i moge niektorych rzeczy nie rozumiec, ale DC to zawsze byl monolit, ludzie byli aktywni na forum i sobie pomagali. Nie potrzebowalismy najemnikow (no, kiedys byl kaziu, ale jahu to zmienil Big Grin ) ktorzy chca wysylania par na KG i nie udzielaja sie na forum. Scisle trzymanie sie minimalnych wartosci 11 kandytata tez jest zle, bo przeciez po to tu jestesmy zeby sobie pomagac budowac druzyny, a nawet jesli ktos nie ma zbyt dobrej ekipy to podlapie troche od lepszych, pogra troche sparingow i za kilka sezonow w jakiejs sekcji zagra.
11.03.2014, 17:25
hussar025 Offline

*

Liczba postów: 2 235
Dołączył: Apr 2012

#26
RE: Budowa nowego image klanu
Ja obecnie jestem w stanie lekko wegetatywnym, ale przeczytałem pobieżnie ten wątek i chciałbym się wypowiedzieć Smile.
Otóż jestem na tak jeśli chodzi o działania mające na celu pozyskiwanie nowych członków. Powinniśmy jednocześnie podkreślać elitarność naszych pierwszych sekcji jak i to, że przyjmujemy każdego. Żadne ograniczenia nie mają sensu - sam gdy przyszedłem tutaj byłem w 1 gimnazjum, z drużyną złożoną praktycznie w całości z początkowych graczy i co? Po jakimś czasie stałem się chyba najaktywniejszym człowiekiem w klanie (dla nowych - nie bierzcie pod uwagę obecnego stanu rzeczy), oraz stworzyłem jedną z najlepszych drużyn U23 w Polsce. Identycznie było z efem, z tym, że on jest jeszcze o rok młodszy ode mnie (wbrew pozorom nie jesteśmy bliźniakami Big Grin). Postaram się ogarnąć jakąś wypasioną reklamę która to podkreśla na weekendzie. Co do najemników to jestem bardzo przeciw (no ale moje zdanie poznaliście już przy tym takim fagasie z ydc, który nie miał nawet konta tutaj i którego nicka nawet nie pamiętam).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2014, 00:17 przez hussar025.)
13.03.2014, 00:15
kerr_84 Offline

*

Liczba postów: 1 709
Dołączył: Sep 2015

#27
RE: Budowa nowego image klanu
dziwny temat nie ogarniamSmile
23.03.2018, 19:15
toja888 Offline
Administrator
*

Liczba postów: 2 308
Dołączył: Feb 2018

#28
RE: Budowa nowego image klanu
Może dlatego, że ostatni post został tu napisany 4 lata temu trollface
23.03.2018, 19:27
grzenek
Gość

 
#29
RE: Budowa nowego image klanu
Po 12 piwach nie zwraca się uwagi na takie szczegóły Wink
23.03.2018, 19:42


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości