Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drastic League - dyskusja
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#1
Drastic League - dyskusja
Zakładam wątek dyskusyjny dotyczący DL.

Na wstępie trzeba się pochylić nad formułą rozgrywek, a raczej ich szczegółami. Można uklepać na podstawie wniosków z dyskusji jakiś regulamin.

Na początek luźne propozycje. Skopiuje jako bazę coś co wcześniej pisałem, ale najpierw podział na ligi.

Ustaliłem datę ostatecznego terminu zapisów na 2.04, czyli koniec 12 tygodnia sezonu. Póki co udział w rozgrywkach zadeklarowały 44 osoby. 10 zdecydowało, że nie zagra. 24 nie dały odpowiedzi. Wszystkim 2 dni temu napisałem wiadomość na messengerze w MZ (także juanowi, ale milczy).

1. Format rozgrywek i termin
W obecnym stanie jak i w przypadku dołączenia jeszcze maks. 4 osób sprawa dla mnie jest klarowna. 3 poziomy ligowe. Po 16 drużyn w Ekstra, I Lidze i II Lidze (w tej na chwilę obecną byłoby 12, ale sądzę że to jeszcze nie koniec zapisów).

Jeżeli dołączy więcej niż 48 drużyn, 2 ligę podzieliłbym na grupy A i B. Przy czym gdyby udział zgłosiło więcej niż 48, a mniej niż 56 drużyn (podział 2 ligi na min. 12-osobowe grupy) myślę nad ew. zmniejszeniem 1 ligi do 14 zespołów (gdybam, nie jestem przekonany). Sytuacji gdyby dołączyło więcej niż 64 ekipy nie widzę sensu analizować, bo to się na 99% nie wydarzy.

Dedykowane FL o określonych parametrach będę zakładał ja dla ligi w której zagram oraz 2-3 wybrane, poproszone osoby z innych lig. Umówimy się na naciśnięcie startu w tym samym dniu. Samą ligę i zapisy proponuję utworzyć ok. 1 dnia sezonu (lub nawet pod koniec obecnego, bo po 2.04 będzie wszystko jasne.

2. Przydział drużyn do lig

Trzeba ustalić jak zrobić z podziałem na ligi. Ja nadal utrzymuję, że głównym czynnikiem powinny być sekcje w LK zgodnie z pierwotnymi składami. Wydawało mi się, że sama Ekstra będzie łatwa, bo 3x5 + agatonik z FDC (transferowany do YDC + największa średnia punktów w sekcji) i po temacie. Niestety 2-3 osoby wypadną, no i kwestia przydziału do 1 ligi.

Jeżeli uznajemy sekcje za bazę do podziału, to co zrobić w przypadku gdy podział wypadnie w "środku sekcji", czyli tutaj mielibyśmy w FDC i drugi w CDC (chociaż sądzę że kilka osób jeszcze dołączy i wypadnie na ADC).

Kryterium wyższego miejsca w wyższej lidze w dniu zakończenia zapisów czy kryterium wyższej średniej punktów na mecz w LK? Jeszcze inaczej? Chciałbym poznać Wasze zdanie. Swoje mam, ale że pech chciał że sprawa dotyczy mnie bezpośrednio, wolę nie decydować samodzielnie aby uniknąć awantury Smile

3. Termin rozgrywania meczów.
Proponowałem piątek, środa, niedziela początkowo. Kilka osób stwierdziło, że lepiej pon/czw/sob, co ma logiczne uzasadnienie. Każdemu pasuje druga opcja czy głosujemy?

Uważam, że optymalnie jest aby liga trwała 10 tygodni (3x w tygodniu). Unikamy okresu remontowego w zespołach i grania na siłę codziennie jak w światówce. Czy są jakieś zastrzeżenia do tego pomysłu?

4. Awanse/spadki
Uważam, że optimum będzie spadek i awans po 4 drużyny. Jeśli 2 liga będzie miała grupy, wychodzić z nich będą po dwie drużyny. Opcjonalnie można tak zrobić dla 1/2ligi, a dla Ekstraklasy/I ligi po 3 drużyny. Jak uważacie?

5. Czy są jakieś pomysły, zastrzeżenia, rzeczy które należy ująć?

Z mojej strony jedna rzecz. Uważam, że nie ma sensu ponawiać zapisów co sezon. Zakładamy, że udział jest ciągły do czasu własnej rezygnacji. Myślę, że odrobina odpowiedzialności nikogo nie zabije. Od czasu zakończenia zapisów do czasu startu ligi będzie można dołączać do najniższej ligi (jeśli będą miejsca) - osoby które się wcześniej nie zapisały.

Więcej mi się nie chce pisać póki co Smile
21.03.2019, 20:46
Odpowiedz
toja888 Offline
Administrator
*

Liczba postów: 2 308
Dołączył: Feb 2018

#2
RE: Drastic League - dyskusja
Ja sie tylko odniosę do terminu rozgrywek, bo miałem to już wcześniej napisać. Osobiście wolałbym środa/piątek/niedziela. A to dlatego, że wbrew pozorom w tych dniach jest raczej mało meczów pucharowych. Wiadomo - środa i niedziela głównie liga, która czasem jest o 9 czy 10 rano, a przez pozostałą część dnia jest nuuuda. Piątki też wbrew pozorom nie są jakieś naładowane meczami poza LK. Natomiast we wt/czw/sob ja mam czasem tyle meczów, że nie nadążam z ustawianiem taktyk i boję się, że na nasze DC League braknie czasu Tongue
22.03.2019, 01:20
Odpowiedz
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#3
RE: Drastic League - dyskusja
No właśnie toja, stąd mój pomysł wstępny się wziął. Wtorki i czwartki są strasznie naładowane. No, ale się nie napinam na termin. Środa i niedziela to praktycznie puste dni. Piątki też większość pucharów ma wolne.
22.03.2019, 01:32
Odpowiedz
assassin93
Gość

 
#4
RE: Drastic League - dyskusja
Jeżeli miałbym wybierać to też jestem za propozycją środa/piątek/niedziela.
22.03.2019, 08:39
Odpowiedz
pablito1987 Offline

*

Liczba postów: 119
Dołączył: Mar 2019

#5
RE: Drastic League - dyskusja
Na kiedy planowany jest start? Chodzi mi o datę rozpoczęcia
29.03.2019, 11:14
Odpowiedz
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#6
RE: Drastic League - dyskusja
Chciałbym, żeby udało się kliknąć start wszystkich FL z dniem 14.04, ale to już pewnie będzie zależeć od tego czy w tym czasie każdy zaproszony da akcept.
29.03.2019, 12:22
Odpowiedz
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#7
RE: Drastic League - dyskusja
Jak tam ligowe emocje? Smile

Ekstraklasa płasko, między pierwszym a ostatnim ledwo 7 pkt. Póki co przemko i grzenek z minimalną przewagą. Podium zamyka agatonik. Zagrożeni niespodziewanie są wessu, milesiu i gladki.

W 1 lidze o awans będzie grać chyba ok. 10 zespołów. Póki co - ja, assa, gomozalez i swir.

2 liga gr. A. Wyraźnie prowadzą pelek, sebasta i orzeszek.

2 liga gr. B. Na czele bezbłędni kujda i tracer.
04.05.2019, 11:52
Odpowiedz
milesiu Offline
Banned

Liczba postów: 3 160
Dołączył: Dec 2016

#8
RE: Drastic League - dyskusja
Ja planuje zobaczyc ile da sie remisow wykrecic w jednym flu.
05.05.2019, 10:11
Odpowiedz
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#9
RE: Drastic League - dyskusja
Z rdc Ci się udzieliło pewnie
05.05.2019, 10:29
Odpowiedz
grzenek Offline
Administrator
*

Liczba postów: 4 759
Dołączył: Sep 2018

#10
RE: Drastic League - dyskusja
Na razie Szymon i agatonik ladnie cisna Smile
06.05.2019, 16:38
Odpowiedz
grzela1 Niedostępny

*

Liczba postów: 2 640
Dołączył: Dec 2016

#11
RE: Drastic League - dyskusja
No póki co ładnie, zobaczymy na półmetku jak sie sytuacja wyklaruje jak każdy zagra z każdym Smile
Podoba mi sie ta liga, poziom wyrownany, nie liczac witka grzenia przema i seba, tu kazdy moze wygrac z kadzym.
07.05.2019, 08:38
Odpowiedz
agatonik Offline

*

Liczba postów: 289
Dołączył: Mar 2018

#12
RE: Drastic League - dyskusja
Pomysł na ligę DC świetny Smile Oby przetrwał
10.05.2019, 13:18
Odpowiedz
zajcev Offline

*

Liczba postów: 346
Dołączył: Sep 2018

#13
RE: Drastic League - dyskusja
Bardzo ciekawe trudne mecze. Liga towarzyska na bardzo wysokim poziomie Smile
14.05.2019, 12:40
Odpowiedz
grzenek Offline
Administrator
*

Liczba postów: 4 759
Dołączył: Sep 2018

#14
RE: Drastic League - dyskusja
Zgadza sie. Kazdy mecz zaciety, ciasno w tabeli. Z jednej strony super poligon doświadczalny, a z drugiej chcialoby sie byc jak najwyżej. Pomysl genialny, brawa dla Dawida sie naleza!
14.05.2019, 17:52
Odpowiedz
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#15
RE: Drastic League - dyskusja
Jakie brawa? Ostatni mecz w plecy Smile
14.05.2019, 18:49
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości