Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liga DC - nowe rozgrywki | ZAPISY
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#1
Liga DC - nowe rozgrywki | ZAPISY
Ogromnym atutem tego klanu są jego aktywność i rozgrywki wewnętrzne, takie jak DLJ U18 i U21 (kiedy dołączałem do klanu, to był jeden z głównych powodów że wybrałem DC).

Nie ma jednak żadnych rozgrywek głównych - seniorskich, wyłaniających najlepszego z najlepszych Smile Z powodu napiętego MZowego terminarza, niemożliwe jest zaplanowanie tego rodzaju rozgrywek w formie FL.

Jaki jest proponowany przeze mnie koncept rozgrywek?

Wg przejrzenia na szybko składów, wychodzi że mamy w swoich szeregach 66 osób w sekcjach seniorskich i 11 osób grających tylko w LKJ, czyli w sumie 77 osób.

Proponowałbym grę w systemie 16 osobowych FL granych 3 razy w tygodniu, co oznacza 10-tygodniowe rozgrywki. Przykład: środa, piątek, niedziela (w te dni najmniej innych rozgrywek zwykle).
Każda edycja zaczynałaby się na przykład w 3 tygodniu sezonu (zapisy od 1.tygodnia) i kończyły wraz z końcem 12 tygodnia sezonu. W takim układzie także Ci grający młodymi składami, mieliby czas na ogarnięcie teamów.
Gralibyśmy w systemie ligowym z systemem awansów i spadków (z wyjątkiem Ekstraklasy gdzie walczyłoby się oczywiście o medale z ziemniaka i internetową chwałę Smile ). Granie w takim systemie i to w formie FL ma takie plusy jak:
- granie 3 razy w tygodniu z równorzędnymi zespołami o coś więcej niż czapkę gruszek, a nawet jeśli ktoś ma to gdzieś to i tak dobry poligon do ćwiczenia taktyk
- forma FL zapewnia bezproblemową organizację (organizator ma raz na sezon zrobić przygotowanie do rozgrywek, a po zakończeniu, zarchiwizować dane, reszta robi się sama). Mogę się tego podjąć. Jedynie jeśli dojdzie do skutków będę miał prośbę do kapitanów sekcji o przekazanie swoim podopiecznym info o rozgrywkach.
- doczekamy się wewnętrznym mistrzostw w seniorce
- 5 tokenów na sezon to nie dużo, zastanawiam się jednak ile graczy przez to jednak wypadnie.

Proponowany system rozgrywek (założenie: wszyscy grają).
Ekstraklasa: 16 (osoby zgłoszone w tym sezonie (bierzemy pod uwagę start rozgrywek bez roszad) do gry w HDC, DC, YDC + 1 osoba FDC wg przyjętego klucza, np. najwyżej sklasyfikowany w najwyższej lidze)
I Liga: 16 (reszta (6) FDC, RDC, 3 osoby z BDC)
II Liga: 16 (reszta (4) BDC, EDC, 5 z ADC)
III Liga: 16 (reszta (3) ADC, CDC, 6xIDC)
IV Liga: 13 (całe LKJ + reszta z IDC + ew. nowi gracze)*
*Opcjonalnie, aby ścieżka awansu nie trwała całą wieczność, można 3 i 4 ligę połączyć i podzielić na równoległe grupy A i B).

Awans miałyby wywalczyć 4 najlepsze zespoły, 4 też będą spadać. Więcej grania o stawkę. Myślę, że moglibyśmy wystartować od nowego sezonu. Ewentualnie jeśli do którejś ligi przystąpi np. 12 graczy to dla zasady uznamy, że ostatnia spada, a z niższej awansuje 5, aby jakaś walka była, pierwszy sezon pewnie będzie jednak przejściowy i mogą zdarzyć się dziurawe ligi. Nieprzystąpienie do rozgrywek w danym sezonie = spadek do ostatniej ligi.

Pytanie konkursowe. Czy to ma sens czy nie bardzo?

Opisałem skrótowo, nie chce mi się silić na regulaminy. Chyba każdy wie o co chodzi Smile

---
Więcej na temat rozgrywek w poniższej dyskusji.
---

ZAPISY DO 1. EDYCJI MISTRZOSTW DRASTIC CLAN

Happy Drastic Clan

WiTeK TeAm (syfyscomeback)
SuRpRiSe (grzenek)
Widzew Łódź (seba_83)

Tarnowskie Orliki(tarnowskie_orliki)
Działoszyn(grzela1)

Drastic Clan

Panstruga(milesiu)
Heide FC (simprasi)

Notts County(toja888)
Liverpool Jaslo(przemko0022)
F.C. Sosnowiec(gladki)


Young Drastic Clan

Śląsk Bytom (wessu)
FC Kaczory(kaczy1990)
Przytullen (szymon41)
Linne (gruszka04)
ManU Zabrze (zajcev)

Future Drastic Clan

Sielce Warszawa(assassin93)
Russówek (dawidl)

WZG Sandomierz (misiekmk)
CoffeeEveryMorning (Agatonik)
KOLEJORZ POZNAŃ (marwie)

CWKS KĘDZIERZYN (mariuszsiemieniec)
FC BLUE U23 (planetamono)

Rookies Drastic Clan

Baboszewo(jahu29pl)
INTER Sosnowiec (marcino1906)

Orzeł Tychy(rafaelcrespo)
KS Widawa Bierutów(henio45)
FC Gomolki(gomozalez)
Pitufos Azules F.C. (juanbocchio)
Chojnickie Byki (grubby)

Black Drastic Clan

SHADOW (swir)
Dim The Lights And Run (piondisek)
Bemowo Warszawa (igoruchas)
REBORN (blochin81)
KOZIOLKI (czaku)
KS Flota Tarnowiec Jasło (slawekm17)
Polarne Leszcze (bestmanager)
Janusze Futbolu (eutanazja7)

Epic Drastic Clan

AC TOM (tomaszewsky)
Bialski Bastion Legii(szabelq)

Trynek Gliwice(yaros4)
Stawiszcze(lepek1)
BKS Jaga Białystok(lukas0408)
Unit Przemyśl (ajron94)
Rangers F.C (kiju97)


Amazing Drastic Clan

Dark Drinkers Sanok (meny)
FC Pęgów (sebasta)

KSF Racovia Częstochowa (raspolik)
Strzelec Gdynia (pelek)
Azi SSA (azi)
Ruch Radzionków (golik91)

Rauschken SSA (plastek75)
Virtus Warszawa(pawszu)

Creative Drastic Clan

Wolverhampton Wanderers (rafcio_100)
Olimpia Złotoryja (semi999)
Kaer Morhen (newton91)
Ordynarne Gdańskie Świnie (kujda108)
Zespół Niespokojnych Nóg (michelinho91)
SANDECJA Nowy Sacz (sadeczanin72)
JUNICO (zapolak2707)

Immortal Drastic Clan

Wolne Miasto Gdańsk(rusty555)
LEX LA FOYA (furiacinka)
Hirmutavad Hussarid (boruta)

Orzeł Stanica (Parias)
Śródmiescie Wronki (srodmiescie)
KS Piast Zawidów (kiszken)

Hahay (hahay)
Kłełe Wrocław(marnits)

Liga Klanów Juniorów

ᅵDCᅵ™KKS LECH 2006 (pniewiaki)
Kernsdorf SSA (zadi86)

KS LEW Chorzów (zizou260)
FC Cavia Pyskowice (gnomcio)
AKS Chorzów (kazelot)
NotesKibica.pl (johny_1984)
AKS Kozienice (fenikss123)
FC Norkins (bitoff_cfc)

Zagorzyn (gogo7)
P O L O N I A (lighting16)
Ci Porządni (damian666)
Destroy Inmature Enemies (tracer1565)

Nowi

BVB Borussia Solec Zdrój (pablito1987)
michal88888

Zapisy trwają do 2.04.2019! Proszę o jak najszybsze potwierdzenie, co ułatwi planowanie podziału na ligi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2019, 10:02 przez dawidl.)
09.03.2019, 20:34
assassin93
Gość

 
#2
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Pomysł na pewno jest ciekawy i jeżeli byś to ogarniał to mogę pograć Wink

Problemem może być,że większość ludzi z tych niższych sekcji nie dołączy z różnych powodów ,ale kapitanowie jeżeli mają czas to niech przedstawią pomysł swoim podopiecznym i niech wrzucą tutaj kto się zgłosił a kto nie będzie chciał brać udziału.
09.03.2019, 20:58
Simprasi Offline

*

Liczba postów: 4 771
Dołączył: Aug 2008

#3
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Dobry pomysł.
Mam nadzieję, że większość osób będzie chciało zagrać, dodatkowo warto przeliczyć terminarz żeby przynajmniej 1 fl łapał się do touru sezonowego. Przy założeniu, że zagramy 2-3 ligi w sezonie (1mecz ns dzień/ razem 30 dni *3= 3 rozgrywki w sezonie, lub 1 mecz na dzień/ 30 dni i przerwy po 7 dni dla organizatorów = 2 rozgrywki
09.03.2019, 21:38
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#4
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Spoko, ja mam jakąś tam wizję na to ale każda sugestia mile widziana.

Ja osobiście myślałem o jednej lidze w sezonie MZ simprasi. Fakt, zapomniałem zapytać bo ewentualnie dwie intensywniejsze wchodzilyby też w grę. Jestem przeciwnym 3 bo to już byłoby pozbawione sensu. Moim zdaniem jedna liga na sezon, bo to łatwiej o frekwencję organizacje i mecze lepiej rozłożone. Jeśli więcej osób będzie za dwoma ligami na sezon, też ok.

Daje kilka dni na dyskusje. Jeśli zobaczę że więcej niż 3-5 osób w ogole jest chętna na takie rozgrywki, to napiszę coś więcej i napisać mogę też wzór kapitanem co przesłać swoim ludziom z sekcji.
09.03.2019, 22:02
tomaszewsky
Gość

 
#5
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Ja jestem za jedna trzy mecze w tyg
09.03.2019, 22:17
assassin93
Gość

 
#6
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Ja jestem za tym by były 2 FL w sezonie
09.03.2019, 22:18
grzenek Offline
Administrator
*

Liczba postów: 4 759
Dołączył: Sep 2018

#7
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Super pomysł!
09.03.2019, 22:25
bitoff_cfc Offline

*

Liczba postów: 575
Dołączył: Jan 2014

#8
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
zagram
10.03.2019, 11:34
assassin93
Gość

 
#9
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Spis graczy:

1. Dawidl - FDC
2. Assassin93 - FDC
3. Simprasi - DC
4. Grzenek - HDC
5. Tomaszewsky - EDC
6. Bitoff_cfc - LKJ

Pozwoliłem sobie zrobić listę Wink (wpisałem tych co tutaj się na razie wypowiadają,bo biorę pod uwagę,że byliby zainteresowani)
10.03.2019, 12:03
srodmiescie Offline

*

Liczba postów: 72
Dołączył: Sep 2018

#10
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Zagram
10.03.2019, 13:28
toja888 Offline
Administrator
*

Liczba postów: 2 308
Dołączył: Feb 2018

#11
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Chętny! Pomysł dobry, wczoraj na szybko przeczytałem i wszystko mi się bardzo podoba Smile
10.03.2019, 13:58
rafcio_100 Offline

*

Liczba postów: 906
Dołączył: Jan 2018

#12
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Podoba mi się pomysł i jestem chętny Smile w najbliższym czasie też roześlę u siebie w sekcji
10.03.2019, 14:04
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#13
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Póki co jeszcze nie rozsylajcie oficjalnie. Wieczorem jak wrócę to dam więcej info i dokladniejszy plan.
10.03.2019, 14:44
zajcev Offline

*

Liczba postów: 346
Dołączył: Sep 2018

#14
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Zagram. Dobry pomysl.
10.03.2019, 17:48
dawidl Offline

*

Liczba postów: 3 662
Dołączył: Oct 2018

#15
RE: Liga DC - nowe rozgrywki.
Dobra, moja propozycja.

1. Schemat rozgrywek - tak jak opisałem (podział na ligi), ze zmiennymi zależnymi od ilości chętnych.
2. Jeden sezon mistrzostw DC = jeden sezon MZ (w razie wojny, możemy głosować to ankietą) ze względu na a) większy prestiż rozgrywek; b) łatwiejszą organizację i możliwość lepszego przygotowania do meczów; c) większą frekwencję (szacuję) niż w przypadku rozgrywek 2x na sezon.
3. Do końca 12tyg sezonu (26.03) każdy chętny może zgłosić chęć udziału gry w rozgrywkach. Podepnę tutaj listę graczy z DC w głównym temacie i będę oznaczał potwierdzonych/rezygnujących/nie potwierdzonych. Wielu zagląda na forum tylko po pary i wyniki, więc będzie prośba do kapitanów sekcji o przesłanie swoim ludziom info na GB nt. rozgrywek.
4. Do końca sezonu, podzielę wszystkich chętnych na ligi. Po tym terminie spóźnieni będą mogli dołączyć do najniższej ligi jeśli będą tam wolne miejsca (ew. do FL-a ostatniej ligi zaprosimy ogólnie całą resztę i kto dołączy, ten dołączy)
5. W pierwszym tygodniu sezonu otwieramy zapisy do FL. Start ligi umówimy na jakiś później ustalony dzień pod koniec drugiego tygodnia.
6. Jeśli ktoś nie zagra pomimo zgłoszenia chęci, liga będzie po prostu miała 15 drużyn, a winowajca przeniesiony do najniższej ligi.
7. Mecze będą odbywać się 3 razy w tygodniu, w środy, piątki i niedziele o g.20.
8. Stworzymy dedykowany dla rozgrywek dział (proponuję w Drastycznych Ligach), gdzie będą sprawy organizacyjne, archiwum wyników, finalne tabele, dyskusje itp.
9. Schemat rozgrywek (podział na ligi i ew. grupy), w tym regulamin dot. awansów i spadków zostanie określony po zakończeniu zapisów i ustaleniu ilości chętnych.
10. Liga (rozgrywana w formie FL) ma na celu wyłonienie mistrza DC oraz możliwość sprawdzenia się z równorzędnymi lub podobnymi zespołami.
11. W sprawach nieuregulowanych regulaminem, głos rozstrzygający ma organizator, pod warunkiem że nie zostanie przekrzyczany przez większość bezwzględną Smile

Bardzo proszę, aby kapitanowie każdej z sekcji poinformowali swoich graczy na GB, priv czy jakkolwiek. Można skopiować moje wypociny, można wysłać link do tematu. Potwierdzać możecie w ich imieniu lub niech robią to osobiście. Jeśli ktoś rezygnuje, również proszę o informację.

Bardzo proszę o wiadomość każdego z kapitanów (komentarz w tym temacie), że poinformował swoją sekcję o rozgrywkach. Jednocześnie prośba do jednego z kapitanów LKJ aby poinformował całe DDI, DA + gogo, lightning oraz damian.

Na chwilę obecną tyle. Miałem więcej się rozpisać, ale to raz że bez sensu, dwa że tylko na chwilę się do komputera dorwałem, a telefon boli przy pisaniu.
10.03.2019, 19:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości