Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze Inwestycje
Marianone
Gość

 
#1
Pierwsze Inwestycje
Ok panowie na starcie chciałbym przywitać wszystkich Klanowiczów.
Moje pytanie dotyczy wydania 600 tyś jak rozplanować wydanie tych pieniędzy na początek na pewno wezmę sobie juniorów wyśle 6 na obóz i zwolnię cały skład. Myślę także nad kupnem trenerów dla pozostałych. No i nie wiem co zrobić z reszta bo coś na pewno zostanie. Miałem propozycje aby kupić paru 18 latków. Moje pytanie jest takiego typu czy lepiej jest wziąść np 12 juniorów aby wysłać wszystkich na obóz przez sezon i np czterech 18 latków którzy dobrze rokują na przyszłość czy 16 juniorów.
A 2 pytanie dotyczy tego jak rozbudować stadion.
18.07.2011, 18:38
Ajo
Gość

 
#2
Odp: Pierwsze Inwestycje
Bierz max ilosc juniorow, z obecna iloscia miejsc na obozach oplaca sie to. Paru nie wyslesz ale nie tylko dzieki obozom trenuja Wink
Juniorzy na poczatku to dobra i szybko zwrotna inwestycja.

Dobrze trafiłeś bo niedługo na LT będzie wysyp młodych zawodników, obserwuj czy na forum Xonia nie ma jakichś ciekawych ofert.
Jeśli jakiś zawodnik zainteresuje Cię na LT to pytaj o bloki. Polecam kupować obrońców tj. przykładowo zawodnik ma 8-9 na odbiorze i max po 3 na fizycznych (wtedy masz pewnosc ze nadal trenuje). Za 600k można uzbierać dobry skład na LKJ, także spokojnie się rozglądaj, masz czas.

Co do stadionu to niech ktoś inny się wypowie.
18.07.2011, 20:31
Marianone
Gość

 
#3
Odp: Pierwsze Inwestycje
Czyli tak po 1 kolejce biorę 16 juniorów i wysyłam 6 na obóz. A następnie zwalniam resztę składu.
A co myślicie o kupnie jakiś trenerów na strzał, odbiór, podania, kondycja, szybkość tak żeby mieli po 5 gwiazdek bo jak zwolnię większość seniorów to i tak będę mniej płacił trenerom niż seniorom więc kasy nie stracę.
18.07.2011, 22:32
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#4
Odp: Pierwsze Inwestycje
Odnośnie stadionu:

Cytat:STADION

Poprawna rozbudowa stadionu jest fundamentem finansowym klubu i priorytetem dla każdego nowego gracza. Jest to proces dość czasochłonny i kosztowny, ale bez rozbudowy Twój team nie ma w przyszłości szans na istnienie, gdyż dochód z biletów i budynków na stadionie jest Ci potrzebny choćby do płacenia pensji graczom i trenerom. Pamiętaj jednak, że ManagerZone to nie realny świat, budowanie -dziestotysięcznych stadionów mija się z celem. Musisz zbudować obiekt, w którym jak najmniej jest miejsc niewykorzystanych, a budynki są eksploatowane optymalnie, gdyż za utrzymanie infrastruktury płacisz z własnej kieszeni.

Po wykonaniu szczegółowych analiz (dokonał tego deptak, jego artykuły \"Buduj z głową\" znajdziesz w gazetce The Zone, nr 189 i 191) bilans zysków i strat przedstawia się następująco:
Restauracja - koszt wybudowania: 44.000€, tygodniowy przychód: 955€, koszt utrzymania: 82€. Tygodniowy zysk: 873€
Hot-dogi - koszt wybudowania: 2.200€, tygodniowy przychód: 345€, koszt utrzymania: 55€. Tygodniowy zysk: 290€
Bar - koszt wybudowania: 33.000€, tygodniowy przychód: 808€, koszt utrzymania: 109€. Tygodniowy zysk: 699€
Pub - koszt wybudowania: 33.000€, tygodniowy przychód: 874€, koszt utrzymania: 109€.
Tygodniowy zysk: 765€
Sklep - koszt wybudowania: 5.500€, tygodniowy przychód: 814€, koszt utrzymania: 137€.
Tygodniowy zysk: 677€
Pierwszy Hotel - koszt wybudowania: 93.000€, tygodniowy przychód: 3.153€, koszt utrzymania: 164€.
Tygodniowy zysk: 2.989€
Kolejne Hotele - koszt wybudowania: 93.000€, tygodniowy przychód: 1.495€, koszt utrzymania 164€. Tygodniowy zysk: 1.331€
Klinika - koszt wybudowania: 27.000€, nie generuje zysków ale każdego dnia zwiększa szansę na szybsze o jeden dzień wyleczenie kontuzji, koszt utrzymania: 1.100 €
Miejsce stojące - koszt wybudowania: 11€, zysk z meczu: 6€, koszt utrzymania: 1€
Miejsce siedzące - koszt wybudowania: 33€, zysk z meczu: 9€, koszt utrzymania: 5€
Miejsce VIP - koszt wybudowania: 164€, zysk z meczu: 47€, koszt utrzymania: 11€

Korzystając z kalkulatorów stadionowych i różnych obserwacji, można podać idealną ilość budynków i miejsc, którą każdy manager powinien osiągnąć w pierwszych sezonach:

MIEJSCA STOJĄCE - 5610
MIEJSCA SIEDZĄCE - 1720
MIEJSCA VIP - 150
RESTAURACJE - 10
HOT-DOGI - 19
BARY SZYBKIEJ OBSŁUGI - 12
PUBY - 9
SKLEPY Z PAMIĄTKAMI - 9
HOTELE - 4
KLINIKA - 1


Istotna jest również kolejność rozbudowy. Aby osiągnąć najszybszy zysk z budynków, buduj kolejno:
-miejsca dla kibiców
-wszystkie hot-dogi
-wszystkie sklepy z pamiątkami
-JEDEN hotel
-wszystkie puby
-wszystkie bary
-wszystkie restauracje
-kolejne hotele
-klinika (można szybciej, ale w niższych ligach kontuzje nie są tak istotne dla składu, ważniejsze są budynki które na siebie zarabiają)

Sugerowałbym rozbudowę partiami, inwestując jednorazowo ok. 150 000€. Inwestowanie mniejszej kwoty jest nieopłacalne, gdyż sama oferta rozbudowy kosztuje 10 900€. Dłużej z kolei też nie warto czekać, gdyż wybudowane obiekty już zaczną na siebie zarabiać.

Przybliżone zyski przy pełnej infrastrukturze to:
-za każdy mecz ligowy u siebie - ok. 103 000 €
-za dwa pierwsze w tygodniu mecze towarzyskie u siebie - ok. 20 000€ za mecz
-za pięć pierwszych w tygodniu meczów w Lidze Towarzyskiej - ok. 900€ za mecz
-za pięć pierwszych w tygodniu meczów w pucharze prywatnym - ok. 1300€ za mecz
-za każdy mecz w oficjalnym pucharze u siebie + część pieniędzy z meczu na wyjeździe - ok. 2200€ za mecz, a w fazie play-off w zależności od szczebla nawet kilkadziesiąt razy więcej

Jeśli masz ochotę policzyć samemu, ile i czego wybudować (w wyższych ligach przychodzi więcej kibiców, więc tym samym stadion trzeba będzie lekko rozbudować), możesz skorzystać z kalkulatora stadionowego. Wystarczy do niego wpisać, ile przyciągasz widzów na meczu ligowym (liczba ta dostępna jest pod wynikiem w szczegółach meczu, w nawiasie podano kolejno miejsca stojące.siedzące.vip) a kalkulator poda Ci konieczne inwestycje. Narzędzie to znajdziesz np. tu http://www.devcom.com.pl/kalkulator/kalkulator.php

Życzę owocnych inwestycji i krociowych zysków Smile

Reasumując wyburz zbędne miejsca siedzące, aby nie płacić utrzymania oraz dobuduj odpowiednią ilość miejsc stojących oraz miejsc dla VIP'ów. Zrób to jak najszybciej i wykorzystaj do tego część z tych 600k.
18.07.2011, 22:37
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#5
Odp: Pierwsze Inwestycje
Co do trenerów to moim zdaniem dopóki nie rozbudujesz stadionu to nie zatrudniaj trenerów lepszych niż ostatnia najtańsza klasa (max 2x 4 piłeczki). Trenerzy z 5 piłkami już "trochę" kosztują, chyba, że uda CI się upolować takiego z przedostatniej klasy, bo się tacy czasem zdarzają (mnie się jeszcze nie udało). Potem z tego co wiem najefektywniejsi są z 6 piłeczkami. Dodatkowo niektórzy nie zatrudniają trenerów na skile główne i motorykę, bo to trenują na obozach, lecz moim skromnym zdaniem warto chociaż najgorszego trenera zatrudnić.
18.07.2011, 22:44
Marianone
Gość

 
#6
Odp: Pierwsze Inwestycje
Ok wyburzyłem i buduje narazie same miejsca. A nie wiem czy rozbudowywać budynki czy narazie się wstrzymać, i po kupnie juniorów oraz wysłaniu ich na obóz w miarę możliwości budować resztę
18.07.2011, 23:20
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#7
Odp: Pierwsze Inwestycje
Nie wiem jaką opinie mają koledzy, ale ja bym się na razie wstrzymał z dalsza rozbudową, bo teraz będziesz miał okazje coś ciekawego, za teoretycznie rozsądne pieniądze kupić. Do tego trochę pieniędzy na obozy też będziesz potrzebował. Staraj się mieć 50k-100k zawsze na koncie,aby przypadkiem na minus nie wyjść w podliczeniu tygodniowym (to jeszcze nie katastrofa, ale już ostrzeżenie przed bankructwem).
18.07.2011, 23:27
jahu29pl
Gość

 
#8
Odp: Pierwsze Inwestycje
(18.07.2011, 22:32)Marianone link napisał(a): Czyli tak po 1 kolejce biorę 16 juniorów i wysyłam 6 na obóz. A następnie zwalniam resztę składu.
A co myślicie o kupnie jakiś trenerów na strzał, odbiór, podania, kondycja, szybkość tak żeby mieli po 5 gwiazdek bo jak zwolnię większość seniorów to i tak będę mniej płacił trenerom niż seniorom więc kasy nie stracę.

Po pierwsze.
Nie masz żadnych zawodników, których mógłbyś sprzedać i zarobić? Po co wszystkich zwalniać?
Po drugie.
Trenerzy to podstawa i na nich musisz oprzeć trening. Obozy to dodatek.
19.07.2011, 08:41
jahu29pl
Gość

 
#9
Odp: Pierwsze Inwestycje
(18.07.2011, 23:27)firefox78 link napisał(a): Nie wiem jaką opinie mają koledzy, ale ja bym się na razie wstrzymał z dalsza rozbudową, bo teraz będziesz miał okazje coś ciekawego, za teoretycznie rozsądne pieniądze kupić. Do tego trochę pieniędzy na obozy też będziesz potrzebował. Staraj się mieć 50k-100k zawsze na koncie,aby przypadkiem na minus nie wyjść w podliczeniu tygodniowym (to jeszcze nie katastrofa, ale już ostrzeżenie przed bankructwem).

Słusznie Mariusz radzi. Rozbudowa stadionu to proces długotrwały i żmudny, dlatego należy stopniowo rozbudowywać. Teraz na razie się wstrzymaj, po ewentualnych zakupach będziesz wiedział na czym stoisz i ile możesz od razu wydać na rozbudowę. Ja zazwyczaj rozbudowywałem za około 100k jednorazowo. Nie jest aż taki duży wydatek, a jednocześnie budowa nie trwa cholernie długo i szybciej budynki zaczynają się zwracać.
19.07.2011, 08:44
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#10
Odp: Pierwsze Inwestycje
Cytat:Po pierwsze.
Nie masz żadnych zawodników, których mógłbyś sprzedać i zarobić? Po co wszystkich zwalniać?

Akurat tu nie do końca bym się zgodził, bo z tych zawodników co ma raczej nic nie będzie, więc po co darmozjadom płacić (zostawiłbym tylko bramkarza,jeśli bramkę nadal trenuje i może tego ostatniego młodego napastnika).  Zatrudniłbym 16 juniorów i polował na LT na jakiś młodych. Zakładając, że będziesz miał 6 grajków na OT, to dobrze mieć w składzie 22 grajków (11+5 rezerwa+6 OT). Można zmniejszyć liczbę rezerwowych, ale w sezonie mogą się trafić kartki, kontuzje. Zwalnianie zawodników już bym zaczął, ponieważ można zwolnić tylko 1 na dobę. Dobrze by było gdyby się jeszcze ktoś inny wypowiedział na ten temat.
19.07.2011, 09:44
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#11
Odp: Pierwsze Inwestycje
Marek i jeszcze jedna ważna sprawa, zacznij grac mecze towarzyskie, bo widzę, że żadnego jeszcze nie rozegrałeś. Po pierwsze trzeba jakoś formę zawodnikom zrobić (bez tego ani rusz), a po drugie za 2 towarzyskie mecze u siebie w tygodniu dostajesz kasę. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś to poczytaj instrukcję oraz tematy na forum w MZ dużymi literami.
19.07.2011, 09:53
Marianone
Gość

 
#12
Odp: Pierwsze Inwestycje
Ok dzięki a co do towarzyskich to ciężko daję ludziom z ligi propozycje gry  ale mało osób przyjmuje.
19.07.2011, 14:55
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#13
Odp: Pierwsze Inwestycje
To napisz na forum w MZ w dziale sparingi, że chcesz zagrać dwumecz danego dnia i ktoś powinien się zgłosić. Możesz spróbować również u nas napisać, może ma ktoś wolny termin jeszcze. Ogólnie Ty teraz powinieneś grać 4 towarzyskie+2 ligowe, zakładając że Twoi zawodnicy mają formę 0 i "chcą grać". W przyszłym tygodniu jeden mecz mogę zagrać z Tobą jak będziesz chciał. W tym tygodniu już wszystko mam zarezerwowane.
19.07.2011, 15:03
crevo
Gość

 
#14
Odp: Pierwsze Inwestycje
mariusz, wyslij mi zaproszenie na czwartek na sparing, to zagramy Smile ja akurat mam wolne ;-)
19.07.2011, 17:30
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#15
Odp: Pierwsze Inwestycje
Mariusz czy Marek? Smile Ja nie mam wolnego terminu niestety, ale Marek pewnie będzie miał.
19.07.2011, 17:38


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości