Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tłumaczenie
grzela1 Niedostępny

*

Liczba postów: 2 640
Dołączył: Dec 2016

#1
Tłumaczenie
Czołem Wink
Mam małą prośbę, szukam kogos kto jest bardzo dobry z angielskiego i mógłby mi sprawdzic tekst czy dobrze jest przetłumaczony.

Praca składa się z trzech części, w której omówiono teoretyczne oraz przedstawiono w sposób doświadczalny wpływ pochylenia elektrody na geometrię napoiny i strefy wpływu ciepła dla drutu elektrodowego typu SG2, firmy Platinium o średnicy 1mm. W pierwszej części pracy opisano charakterystykę procesu napawania oraz scharakteryzowano napawanie metodą MIG/MAG. Przeprowadzono również analizę literatury dotyczącej wpływu parametrów procesu na geometrię napoiny.
W drugiej części pracy opisano badania doświadczalne parametrów technologicznych napawania na geometrię napoiny i wpływu strefy wpływu ciepła oraz przedstawiono stanowisko do procesu napawania wraz z urządzeniami i ich charakterystyką. Opisano również procedurę badawczą, tj. jak przygotować stanowisko do napawania oraz jak powinien poprawnie przebiegać proces napawania i zakończenia pracy.
W trzeciej części pracy przeprowadzono badania na dwóch płytach ze stali S355 metodą napawania MAG pod różnymi kątami pochylenia głowicy automatu. Stwierdzono że, pochylenie elektrody ma wpływ na takie parametry geometryczne napoiny jak:
o wysokość nadlewu,
o głębokość wtopienia,
o szerokość napoiny,
o pole powierzchni nadlewu,
o pole powierzchni wtopienia.
W pracy zaobserwowano, że pochylenie elektrody wpływa również na takie parametry strefy wpływu ciepła jak:
o szerokość strefy wpływu ciepła,
o pole powierzchni strefy wpływu ciepła.

Chodzi o przetłumaczenie tego na język angielski
Zrobiłem tak :

The present thesis consists of three parts. In the present research Project, the influence of electrode inclination on the weldment geometry and heat influence zone for SG2 type, of the Platinium Brand with a diameter of 1mm of electrode wire and welding methods have been theoretically described and presented In an experimental way.In the first part of the present research Project, The characteristics of the welding proces and the characterstics of MIG/MAG welding have been described. In the present thesis The analysis of the literature connected with the influence of the parameters of the process on the weldment geometry Has been conducted.
In the second part of the present research project the experimental studies of the technological parameters of welding on the welding geometry and heat influence zone have been conducted. The position of the welding process with the devices and their characteristics has been presented. The research procedure has been also described, i.e. how to prepare the welding stand and how the proper process of welding should be carried and finished.
In the third part of the present research Project the study on two steel plates
(Type S3555) has been conducted. The study has been conducted by the MAG method of welding AT different angles of the head of the machine. It has been claimed that the inclination of the electrode affects such geometric parameters of the weldment as:
• The Height of the riser,
• The Depth of the melting,
• The Widht of the weldment,
• The surface area of the sprue,
• The surface are of the melting.
In the present research Project there has been observed that the inclination of the electrode also affects such heat influence zone as:
• The width of the heat influence zone,
• The surface area of the heat influence zone.


I chciałem się poprostu upewnić czy to brzmi dobrzeSmile
24.04.2018, 13:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości