Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymienieni juniorzy
Masteralik
Gość

 
#1
Wymienieni juniorzy
Mam takie szybkie i proste pytanie ale ze wzgledu na swoje doswiadczenie nie znam na nie odpowiedzi, czy jesli wymienie juniora i zobacze raport skauta on wykarze że junior moze trenowac np. Szybkosc Strzał i Panowanie tzn ze osiagnie max czyli 10 pilek w danej umiejetności, lub nw 8-10 czy moze nawet mniej a jak z pozostalymi nie osiagnie wiecej niz np 8 czy nawet mjiej np kondycje itp? Dzieki...
25.04.2017, 15:40
gorka8
Gość

 
#2
RE: Wymienieni juniorzy
nie ma żadnego oficjalnego info poza: Pokazuje największy talent gracza. Każdy ma swoje przemyślenia Wink
25.04.2017, 16:48
Masteralik
Gość

 
#3
RE: Wymienieni juniorzy
Dobre i to Wink

No ale tez jestem ciekawy jak to u was wygladalo :p
25.04.2017, 18:13
kerr_84 Offline

*

Liczba postów: 1 709
Dołączył: Sep 2015

#4
RE: Wymienieni juniorzy
na raport nie patrz bo przy tym 6 piłek i bloki mamCry
26.04.2017, 01:37
grzenek
Gość

 
#5
RE: Wymienieni juniorzy
Generalnie u mnie na wskazanych przez skauta umiejetnosciach nie miałem bloku ponizej 6@. Niektórzy nie patrza na raport, dla mnie jest on wyznacznikiem jak trenować danego zawodnika.
26.04.2017, 01:57
Masteralik
Gość

 
#6
RE: Wymienieni juniorzy
No jak na razie przy jednym 7 i bloku brak reszta ma po 5 i wyzej po tym sezonie sie okaze Tongue
26.04.2017, 15:27
seba_83
Gość

 
#7
RE: Wymienieni juniorzy
Ja od dłuższego czasu szkolę graczy wg raportów i nieźle na tym wychodzę. Dobijałem już do 10@, obecnie również mam kilku graczy u21 z piłkami na poziomie 7+, 8+, czy bramkarza 9+. Oczywiście zdarzały się też bloki na 6@, ale statystycznie nie mam prawa narzekać na ich częstotliwość pojawiania Smile Dodatkowo grając w rozgrywkach u18 staram się wyłapać graczy, którzy wg raportów skauta mają talent do rozwijania co najmniej jednej fizycznej umiejętności + głównej pobocznej (strzał/odbiór).
26.04.2017, 20:44
Masteralik
Gość

 
#8
RE: Wymienieni juniorzy
No ja tez dokladnie wedlug tego wybieram moze jeszcze szybkosc albo przynajmniej kondycja Tongue No mi sie udalo trafic na dwoch bramkarzy zobaczyny ktory bedzie lepszy Tongue
27.04.2017, 00:00
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#9
RE: Wymienieni juniorzy
Panowie, odnośnie tzw. talentu to umiejętności zależą od tzw. preferowanej pozycji przez gracza. Dla bramkarza jest to gra na bramce, przegląd, podania góra i stałe fragmenty gry. Obrońca natomiast ma odbiór, motorykę, podania górne i chyba przegląd (tutaj nie jestem pewien). Napastnik ma strzał, motorykę, panowanie i podania dołem. Pomocnik ma podania dołem, panowanie, przegląd i podania górą. Obozy potrafią się zmieniać i najczęściej oscylują według tych umiejętności. Z rzadka zdarza się, że zawodnik ma 2 pozycje takie. Przykładowo widziałem zawodnika, który najpierw trenował bramkę, a na 3 juniorskim wyskoczył mu strzał. Ja tez najczęściej wychodzę najlepiej na trzymaniu się tzw. talentu, ale już niejednokrotnie widziałem napastnika z talentem z blokiem na 7@ na strzale i odbiorem potem 9@ Smile
01.05.2017, 21:36
milesiu Offline
Banned

Liczba postów: 3 160
Dołączył: Dec 2016

#10
RE: Wymienieni juniorzy
Bramkarz stałe fragmenty? Nie neguje tylko pytam. Czyli podania bramkarza to raz stały fragment a raz podania góra? Czy może jakiś iloraz tych dwóch? Nigdy nie słyszałem ze bramkarz owi trzeba stałe. To z własnych obserwacji? Bo powiem Wam szczerze ze tak mnie irytowaly podania bramkarza do rywala ze kupiłem za milion dziada z 9 podań góra 8 8 motoryka 7 przegląd i jest dużo lepiej niż przy 7 podań, ale jak gram z dobrym przeciwnikiem to podaje do rywala. Mój wniosek jest taki ze za celność podania nie odpowiada sam podający.
01.05.2017, 21:53
Masteralik
Gość

 
#11
RE: Wymienieni juniorzy
No mi się trafiło co do bramkarza te 3 um poza bramka podania gorą i stały fragment ale naprawdę ślimaczo idą rozwijanie gry na bramce nawet na obozie :p No i blok mi sie trafił po 6 piłkach przy strzale :p Na szczęście wziąłem wiecej napastników może któryś bd miał te min 9 Tongue
03.05.2017, 13:39
firefox78 Offline

*

Liczba postów: 10 456
Dołączył: Jul 2011

#12
RE: Wymienieni juniorzy
(01.05.2017, 21:53)milesiu napisał(a): Bramkarz stałe fragmenty? Nie neguje tylko pytam. Czyli podania bramkarza to raz stały fragment a raz podania góra? Czy może jakiś iloraz tych dwóch? Nigdy nie słyszałem ze bramkarz owi trzeba stałe. To z własnych obserwacji? Bo powiem Wam szczerze ze tak mnie irytowaly podania bramkarza do rywala ze kupiłem za milion dziada z 9 podań góra 8 8 motoryka 7 przegląd i jest dużo lepiej niż przy 7 podań, ale jak gram z dobrym przeciwnikiem to podaje do rywala. Mój wniosek jest taki ze za celność podania nie odpowiada sam podający.

Nie wiem po co są stałe fragmenty gry bramkarzowi, ale tak jest przy talencie bramkarza. Może coś daje przy wybiciu piątki, karnych przez niego strzelanych czy ustawieniu się przy rzutach rożnych i wtedy głupich bramek nie puszcza bezpośrednio z rogu.

Co do celności podań to już kilka razy tłumaczyłem, że na to wpływ ma szereg czynników. Pierwszy to liczba piłek na podaniach gracza, który podaje, potem wiele zależy od ustawienia na boisku, czyli czy zawodnik do którego jest piłka adresowana jest kryty i tutaj ma wpływ właśnie przegląd u adresata podania i jego rywala, który kryje, motoryka u obu oraz panowanie u pierwszego żeby mógł szybko piłkę przyjąć oraz odbiór u zawodnika kryjącego. Jeśli ma marnego kołowego i taktyka jest tak ustawiona, że najczęściej do niego bramkarz podaje, a jego rywal kołowy jest koksem to będziesz miał problemy ze swojej połowy wyjść, bo albo od razu sam przejmie piłkę, albo szybko ją zabierze Twojemu kołowemu. Ja teraz jak zdobywałem mistrzostwa to miałem bramkarza z 7@ na górnych i marnie to wyglądało, więc często ustawiałam defensywnego pomocnika na boku żeby to jemu bramkarz częściej podawał. Jak nie ma rywal w pobliżu to najczęściej podanie przejmie.
05.05.2017, 10:25


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości