Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa w Smole?sku...
crevo
Gość

 
#1
Katastrofa w Smole?sku...
Zak?adam temat by uczci? pami?? tragicznie zmar?ych... Niech Bóg ma ich w swojej opiece...


Tutaj te? ?atwiej b?dzie nam rozmawia?, bo shoutbox niezbyt sie do tego celu nadaje.

Na poczatek cos, co mowi doswiadczony pilot a potwierdza moje domniemania:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...resje.html
12.04.2010, 09:23
michelinho91
Gość

 
#2
Katastrofa w Smole?sku...
dzisiaj w szkole rozmawia?em z kumplem. Wspominali?my, ?e ju? jaki? czas temu Lech Kaczy?ski rozkaza? l?dowa? gdzie? tam, mimo i? pilot utrzymywa?, ?e tu si? nie da wyl?dowa?. Ostatecznie szcz??liwie wyl?dowali. Teraz mog?a by? podobna sytuacja, ale tym razem si? nie uda?o...
12.04.2010, 14:16
crevo
Gość

 
#3
Katastrofa w Smole?sku...
ponoc samo ladowanie wygladalo z gola inaczej:
- po pierwsze nie bylo 4 podchodzen do ladowania, tylko 3 razy kolowali, a do ladowania podchodzili tylko raz
- po drugie ponoc zachaczyli o drzewa i jakas wieze przed lotniskiem a nie za i potem pilot probowal jakos posadzic maszyne ktora zaczela sie rozpadac jeszcze w powietrzu i dlatego zboczyli z kursu

Wszystko ponoc bo zrodlem jest kumpel z pracy, ale skoro takie uslyszal informacje to cos musi w tym byc. Ale juz maja skrzynki wiec poczekajmy co z nich odczytaja.
12.04.2010, 14:38
michelinho91
Gość

 
#4
Katastrofa w Smole?sku...
no ju? jest powiedziane, ?e samolot by? sprawny i to tylko wina pilotów.

W ogóle u mnie w szkole by?y g?osy ?e prezydentem powinien zosta? Jaros?aw Kaczy?ski... Ale nie s?dz?, aby to by? dobry pomys?
12.04.2010, 15:31
crevo
Gość

 
#5
Katastrofa w Smole?sku...
heh, u mnie w pracy mowili, ze wtedy caly swiat mialby polewke z Polakow, ze zrobilismy sobie kopie zapasowa Prezydenta ;-)
12.04.2010, 16:05
Simprasi Offline

*

Liczba postów: 4 771
Dołączył: Aug 2008

#6
Katastrofa w Smole?sku...
Hipotez pewnie b?dzie wiele:
1. w?tpie ?eby pilot, tak do?wiadczony, z najlepszego pu?ku lotniczego w Polsce (szkol? 2 osoby na rok!, a wojsko szkoli 16 pilotów co roku), ryzykowa? tak wiele tylko ze wzgl?du na polecenie prezydenta czy innego oficjela. Wolna sugestia czy rozmowa mog?a by? ale w to w?tpie.
2. Maszyna by?a sprawna technicznie, jest hipoteza ma?ej ilo?ci paliwa gdzie by?oby ryzyko, ?e nie dolec? do mi?ska czy moskwy jak to zrobili dziennikarze.
3. Lotnisko by?o za ma?e i nie mia?o systemu naprowadzania (bo jest wojskowe). Z tego co mówili w mediach to pas ma 600m, Tupolew potrzebuje 2 km. Tylko, ?e w poprzednich latach udawa?o si? tam l?dowa?.
4. Na pewno zawini?a pogoda, inna mog?a by? widoczno?? z wie?y inna z kabiny. Nieraz tak jest, ?e wszystko mniej wi?cej widzimy, a potem nagle wpadamy w mleko (lub w tym wypadku co? pojawi?o si? na radarze albo nie zgadza?y si? wspó?rz?dne).
5. Wina pilota pewnie by?a, tylko czy sterowa? 1 czy 2 kapitanów ? bo tego akurat nigdzie nie wyczyta?em ...

Najgorsze w tym wszystkim jest gloryfikowanie Prezydenta. By? jaki by?, oddajmy mu ho?d, ale nie róbmy z Niego bohatera narodowego. Ostatnio tak by?o z Jacksonem, z skrajno?ci w skrajno??.
?mia?em si?, ?e jeszcze Palikot nie wyskoczy? z oficjalnym komentarzem, ?e lubili si? z Prezydentem / lub ?e nie zasugerowa?, ?e wypi? on "ma?pke" i dlatego móg?by nakaza? l?dowanie.

Strata jest ogromna, ale oby nie by?o skrajno?ci. W tym wypadku wystawienie Jaros?awa Kaczy?skiego by?oby pewnym sukcesem wyborczym, ale by?oby to niegodne cz?owiecze?stwu. Co si? nie wydarzy to PIS zdob?dzie wiele procent g?osów ale to chyba jest u nich najmniej wa?ne bo stracili przyjació? i specjalistów.

I ostatnia drobna sugestia, wstyd mi, ?e w polskich mediach przez kilka godzin podawano zmar?ych jako 88, gdy mieli list? osób z pok?adu. ?eby strona rosyjska musia?a "przypomina?", ?e tam by?a te? za?oga? ...
12.04.2010, 17:09
srodmiescie
Gość

 
#7
Katastrofa w Smole?sku...
Pas w Smolensku ma 2500m a ja opowiem sytuacj? o której s?ysza?em od mojego kolegi pracuj?cego jako kierowca Vipów na lotnisku wojskowym pod Poznaniem (Biedrusko) bardzo cz?sto zdarza si? ze do pilotów udaje si? jaki? Vip z rz?daniem l?dowania nie patrz?c na warunki atmosferyczne taka sytuacja mia?a miejsce gdy prezydent Kaczy?ski l?dowa? w Gruzji pilot nie wyl?dowa? i mia? ponie?c za to konsekwencje.

A co do katastrofy w Smole?sku mog?o by? podobnie pilot dosta? nakaz ?e ma wyl?dowa? za wszelk? cen? i niestety sta?o si? to co ogl?damy od soboty rano w telewizji.

Ale prawda twierdz? nigdy nie b?dzie ujawniona do ko?ca Sad
12.04.2010, 17:47


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości